HARMAN - YELİ - HABER  


İstabul Camiler ve Türbeler Gezimiz.

       Harmancik.Net olarak 29 Agustos 2010 pazar günü izmitte yayın yapan Anadaolu Fm gezi kafilesi ile istanbuldaki manevi değerlerimizi ziyaret ettik.

ilk önce Aziz Mahmut Hüdayi Hz.lerini ziyaret ettik daha sonra rehber eşliğinde sultanahmedi ziyaret ettik oradan Fatihe fatih cami ve F.Sultan mehmet' in kabrini ziyaret ettik Fatih caminde tadilat calışmaları vardı. daha sonra M.emin tokadi , Muhammed el ensari, Hamidullah el ensari,Peygamber efendimizin Süt kardeşi Ebu şeybetül Hudra R.A. Sakalı Şerifi ziyaret ettik.

oradan Fatihteki Hırka-ı şerif camine gittik bir saatlik bir beklemeden sonra hırka- şerifi ziyaret ettik resim çekme müsadesi yoktu çekemedik hırka- şerifi herkesin görmesini tavsiye ediyoruz bu sene farklı şekilde sandukada değilde açık şekilde ziyarete sundular hırka- şerifi görünce Efendimizin ne kadar heybetli olduğunu tahmin edebiliyoruz ayrı bir duygu ziyaret edilmesi gerekir.

Akşama doğru Eyyüp Sultana geldik Eyyüp sulan hz ziyaret ettik iftarımızı burada actık iftarını Eyyüp sultanda acanlar en az üç bin kişi vardı öyle tahmin ediyorum . ziyaretlerimiz burada sona eriyor .

Bu hafta sonu yani kadir gecesi için gezinin tekrarı var isteyen olursa bana veya Anadolu Fm le irtibata geçsinler.

Ziyaret resim ve videolar için tıklayınız...

 

<< ________ Haber hakkında görüş bildir.!________ >>> Ekleyen

Tuncay

 E-Mail

tuncay@harmancik.net
 Kaynak Harmancik Net

 Tarih

30.08.2010 23:42:41
 Okuma Sayısı 860

Haberler  Anasayfa