HARMAN - YELİ - HABER  


32. Avrasya Maratonunda Bir Harmancıklı

       İki kıta arasında koşulan eşsiz Avrasya Maratonu, bu yıl da Boğaziçi Köprüsü'nün gişelerinin yaklaşık 300 metre gerisinden başladı ve büyük bir coşkuya sahne oldu. Daha başlangıcından itibaren renkli karelere sahne olan 32. Kıtalararası İstanbul Avrasya Maratonu, Bizans İmparatorluğu ve Osmanlı Devleti'nin toplantı ve spor merkezi olan "At Meydanı"nda, Sultanahmet Camisi'nin önünde son bulacak.

Dünyanın tek kıtalararası koşulan maratonu İstanbul Avrasya Maratonu bu yıl 32. kez koşuluyor. Yerli ve yabancı 8 bin atletin katıldığı Avrasya Maratonu'na destek veren ve yeni düzenlemelerle büyük ivme kazandıran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Halk Koşusu'nda 130 bin vatandaş birlikte koşuyor. Kadir Topbaş yarış öncesinde yaptığı açıklamada İstanbullulara teşekkür ederek, İstanbul'un başarılı spor organizasyonlarıyla her geçen gün dünyanın en gözde spor merkezlerinden biri olma yolunda başarılı adımlar attığını belirtti.

32. Kıtalararası İstanbul Avrasya Maratonuna köylülerimizden Ekrem Kökçan ' da katıldı, atlet Ekrem Kökçan daha öncede 2006 / 2007 / 2008 / 2009 yıllarında kıtalar arası İstanbul Avrasya maratonuna katılmıştı kendilerine spor hayatında başarılar dileriz.

 

<< ________ Haber hakkında görüş bildir.!________ >>> Ekleyen

Tuncay

 E-Mail

tuncay@harmancik.net
 Kaynak Harmancik Net

 Tarih

17.10.2010 23:42:28
 Okuma Sayısı 922

Haberler  Anasayfa